Anasayfa / 2016 / Temmuz

Aylık Arşiv: Temmuz 2016

Yüzme Havuzunun Hijyeni İçin Neler Yapılmalı?

Yüzme kurslarına giden pek çok kişinin aklına takılan sorunların başında yüzme havuzlarının ne kadar hijyenik olduğu gelmektedir. Yüzme havuzunun hijyenik olabilmesi için yüzme havuzunun tabanının ve duvarlarının dolum öncesi temizlenmesi gerekmektedir. Bu sayede kir, yağ ve kireçten temizlenen havuz duvar ve tabanına yosun önleyici dökülerek yosun oluşumu engellenmelidir. Gerekli temizlikler yapıldıktan sonra ise havuz dolumu yapılmalıdır. Yüzme Havuzu Temizliği Yüzme ... Devamını Oku »

Yüzmenin Kas Gelişimine Etkisi Nedir?

Yüzme günümüzde sık sık tercih edilen spor faaliyetlerinden biri haline gelmiştir. Hem aktivite amaçlı yüzme faaliyeti yürütülebilmekte hem de dinlenme ve sağlık açısından yüzme sporu tercih edilmektedir. Yüzme hareketleri kol ve bacak kaslarının gelişimine yardımcı olurken kas sistemi üzerinde olumlu etkiler yaratmaktadır. Doğru Yüzme Teknikleri Yüzmenin kas gelişimine etkilerini görebilmek için doğru yüzme tekniklerinin kullanılması önemlidir. Yüzme kursları İstanbul doğru ... Devamını Oku »

Yüzme Kurslarında Yüzme Eğitmeninin Önemi

Yüzme kursları yüzme konusunda tüm teknik bilgileri öğrencilerine sunmaktadır. Yüzme kursları sayesinde kişiler kısa bir süre içerisinde doğru yüzme tekniklerini öğrenerek kaliteli bir yüzme eğitimi alma fırsatına sahip olur. Yüzme kursu İstanbul bünyesinde çalışan yüzme eğitmenleri yüzme ile ilgili alanlarda tüm eğitimlerini tamamlamış ve sertifikalarını almış kişilerden meydana gelmektedir. Yüzme Eğitmenin Özellikleri Yüzme eğitmeni yüzme öğrenecek kişilerin deneyimlerini öğrenmeli ve ... Devamını Oku »

Yüzme Kursları

İstanbul Anadolu Yakasında birçok kurum veya yüzme kulübü yüzme kursları düzenlemektedir. Yüzme bilmeyen ve yüzme öğrenmek isteyen birçok birey gerek kendileri gerekse çocukları için internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Göze güzel görünen internet siteleri ve özenle yazılmış cümleler! Peki gerçekten profesyonelce eğitim veriliyor mu? Sizin beklentilerinizi karşılayabilecek düzeyde eğitimciler söz konusu mu? Sizlerin bu konuda araştırma yaparken dikkate alacağınız çok önemli ... Devamını Oku »

Hamilelikte Yüzmenin Faydaları

Hamileler için yüzme sporu sık sık tavsiye edilmektedir. Hamilelerin rahat bir doğum yapabilmesi ve sportif aktivitelere devam etmesi açısından yüzme çok önemli bir yere sahiptir. Yüzme sakinlik ve dinginlik veren bir spor dalı olduğu için hamileler için oldukça rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Ayrıca vücut ağrılarını hafifletmeye yarayan yüzme sporu hamilelikte kontrollü bir şekilde sürdürülmelidir. Hamilelikte Yüzme Sporunun Etkisi Hamilelik döneminde ... Devamını Oku »

Maltepe Yüzme Havuzu | Yakacık Yüzme Kursu