Anasayfa / Yüzme Blog / 7’den 70’e Herkese Yüzme Dersleri
7’den 70’e Herkese Yüzme Dersleri

7’den 70’e Herkese Yüzme Dersleri

Kartal yakacık yüzme kursunda vücut geliştirme, kondisyon, kilo verme çalışmaları da düzenli olarak yapılmaktadır. Su sporu sevdirmeyi amaçlayan yüzme kursları bilinçli sporcular yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yüzme kursunda bulunan koordinatörler deneyimli ekipleri ile uzman eğitimler sunmaktadır. Yüzme sporunu en küçüklerden yaşlılara kadar sevdirmek amaçlanmıştır. Yüzme sporu öğretmenleri üniversitelerin Besyo bölümlerinden mezun kişilerdir.

Kartal yakacık yüzme kursu tüm yaş gruplarına yüzme sporunu sevdirmeyi amaçlar. Spor zevkle öğretilmekte, yüzme teknikleri hakkında bilgiler verilmektedir. Yüzme sporuna başlamaktan çekinen kişilerin en büyük problemi suya alışma, sudan korkma problemidir.

Yüzme Derslerinin Psikolojik Faydaları Nelerdir?

Yüzme sporunda verilen eğitimlerle suyu sevdirme, su içinde nefes alabilme, suda hareket edebilme temel eğitimleri verilmektedir. Yetişkinlerin yüzme öğrenebilir miyim korkusu kurslara geç kalmalarına neden olabilmektedir.

Yüzmeyi en iyi şekilde öğrenmek isteyen kişiler başlangıç, orta, ileri seviyelerde eğitimler almaktadır. Başlangıç seviyesinde olan yüzücü adaylarına temel yüzme eğitimleri, nefes çalışmaları, su üzerinde durma, ayak vuruşu ve kol çalışmaları yapılmaktadır.

Kartal yakacık yüzme kursu yüzücü adaylarına özgüven duygusu kazandırma özelliğine de sahiptir. Orta seviye yüzme bilen kişiler kol çekişi, ayak vuruşu, öğrenilmiş nefes etkinlikleri, su içinde mesafe kat etme, yeni yüzme tekniklerini öğrenmeye çalışmaktadır. Sırtüstü, serbest, dalma, su üzerinde durma etkinlikleri de orta seviye yüzücülerde yapılmaktadır.

Yüzme Teknikleri Hakkında Temel Bilgiler

Yüzme havuzlarının kulvarlarında çocukların ve yetişkinlerin kondisyon kazanmaları amaçlanmaktadır. Yüzme öğrenmek isteyen kişilere özel antrenman programları yapılmaktadır. Kelebek, kurbağalama tekniklerinin öğrenilmesi çalışmaları kurs bünyesince çalışmalarla yapılmaktadır.

İleri seviye yüzme kursu programları ile kişilerin zinde olması, dinamik olması ve sağlıklı görünüm kazanmasını amaçlayan kartal yakacık yüzme kursu ulaşımı kolay bir alanda hizmet vermektedir.

Grupların başında antrenör bulunmakta olup her grup 5 ile 6 kişiden oluşmaktadır. Kartal yakacık bölgesinde hizmet veren kursta yüzme eğitimleri ile oturma, eğilme, yürüme, yatma, doğrulma, kalkma gibi günlük hayatta yapılan basit hareketlerin hatasız yapılması sağlanmaktadır.

Kartal yakacık yüzme kursu yüzme teknikleri hakkında temel bilgileri öğrencilerine sunmaktadır. Fiziksel rahatsızlıklar yaşanmaması için önlemler alınmaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Maltepe Yüzme Havuzu | Yakacık Yüzme Kursu