Anasayfa / Yüzme Blog / Yüzme Kursları
Yüzme Kursları

Yüzme Kursları

İstanbul Anadolu Yakasında birçok kurum veya yüzme kulübü yüzme kursları düzenlemektedir. Yüzme bilmeyen ve yüzme öğrenmek isteyen birçok birey gerek kendileri gerekse çocukları için internet üzerinden araştırmalar yapmaktadır. Göze güzel görünen internet siteleri ve özenle yazılmış cümleler! Peki gerçekten profesyonelce eğitim veriliyor mu? Sizin beklentilerinizi karşılayabilecek düzeyde eğitimciler söz konusu mu?

Sizlerin bu konuda araştırma yaparken dikkate alacağınız çok önemli birkaç ipucu vermekten çekinmedik. Özellikle katılmak istediğiniz yüzme kursları için dikkate almanız gereken birkaç öneriyi sizlerle paylaşmak istedik.

Katılacağınız yüzme kursu yüzme federasyonuna bağlı resmi bir kurum mu? Yüzme eğitimi alacağınız kulübün veya eğitmenlerin yüzme eğitimi verebilecek yeterlilik sertifika yüzme eğitmenliği belgeleri var mı? Yüzme eğitimi alacağınız kurumlarda yüzme havuzlarının temizliği periyodik olarak yapılıyor mu? Yüzme eğitimi alacağınız eğitmen yüzme öğretmenliği konusunda ne kadar deneyimli? Yüzme derslerinde eğitimler nasıl işleniyor, yüzme hocaları siz suda eğitim alırken size yeterli ilgiyi veriyor mu?

Bu ve buna benzer soruları yüzme kurslarına katılmadan önce katılacağınız kursun yetkilileri ile detaylı bir şekilde görüşmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Maltepe Yüzme Havuzu | Yakacık Yüzme Kursu