Anasayfa / Yüzme Blog / Yüzme Kursuna Gideceklere Tavsiyeler
Yüzme Kursuna Gideceklere Tavsiyeler

Yüzme Kursuna Gideceklere Tavsiyeler

Yüzme Kursuna Gideceklere Tavsiyeler

Yüzme hem yetişkinlik, hem de çocukluk döneminde sevilerek yapılan spor aktivitelerinin en başında geliyor. Suyun kaldırma kuvvetinin vücudu dinlendiren, lenf ve kan dolaşımı üzerinde masaj etkisi oluşturan özellikleri mevcut.

Suyun bu dinlendirici etkisinin yanı sıra, yüzerken kaslarınız tarafından yapılan karşı direnç sayesinde, daha güçlü ve daha düzgün görünümlü kaslara sahip olmanız mümkün olabiliyor. Özellikle daha düzgün bir duruşa sahip olmak isteyenler, postür bozukluklarını gidermek isteyenler için yüzme uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilir.

Yapısal kemik bozukluklarının erken yaşlarda giderilmesi için de uzman kontrolünde yüzmek oldukça faydalı olabilmektedir. Ancak eğer yüzme kursuna gitmek istiyorsunuz, merkezin seçiminde dikkatli davranmanız gereken noktalar bulunuyor. Ataşehir yüzme havuzları olarak size tüm bu noktalardan bahsedeceğiz.

Yüzme Programına Kaç Kişi Dahil Edilmeli?

Öncelikle, yüzme havuzlarında kişisel programınıza uygun zaman dilimleri sunabilen bir havuzu tercih etmeniz tavsiye edilir. Çünkü günlük koşuşturma içinde zaman zaman geç kalacağınız, yetişseniz bile büyük bir yorgunluk içinde yüzmeye çalışacağınız bir program yeterince huzurlu olmayacak dolayısıyla faydası da düşük olacaktır.

Yüzme havuzlarının maddi çıkarlar adına bir yüzme programına, kulvarların alabileceğinden çok daha fazla kişiyi dahil etmeleri etik değildir. Bir kulvarda 2 den fazla kişi yüzmemelidir. Bu durum çoğu kez sakatlanmalara, yüzmeyi yeni öğrenen kişilerde dersten soğumalara neden olabilmektedir.

Rahatça yüzebileceğiniz, kendinizi daha aktif ve özgür hissedebileceğiniz, dilediğinizde dinlenebileceğiniz şekilde bir ortam sunan yüzme havuzlarını tercih etmeniz gerekir. Ataşehir yüzme havuzları bu konuda geniş bir esneklik sağlamaktadır.

Yüzme Havuzlarında Hijyen Kuralları

Bir yüzme havuzunda olması gereken en elzem özellik elbette ki hijyendir. Duşlar, soyunma odaları, havuzlar ve eşya dolapları, lavabolar, yüzmeye gelen kişiler tarafından ortak kullanılmalıdır. Bu yüzden günlük olarak hatta günde iki kez dezenfekte edilmeleri şarttır.

Hijyene değer vermeyen havuzlara gitmeyi ilk denemeden sonra kesinlikle devam ettirmemeniz tavsiye edilir. Ölümcül bulaşıcı hastalıklar bu tip ortamlardan bulaşabilmektedir. Elbette kendi kişisel hijyen kurallarınıza dikkat etmeniz de önemlidir. Ataşehir yüzme havuzlarına bu ve diğer konularda güvenebilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Maltepe Yüzme Havuzu | Yakacık Yüzme Kursu