Anasayfa / Yüzme Blog / Yüzme Tekniklerini Öğreten Kurslar
Yüzme Tekniklerini Öğreten Kurslar

Yüzme Tekniklerini Öğreten Kurslar

Yüzme Tekniklerini Öğreten Kurslar

Fiziki yapısı ve vücut biçimi uygun olan insanların suda daha rahat battığına inanılmaktadır. Hafif yapıda ve kiloda olan bireyler su üzerinde daha rahat durabilmektedir. Korkmadan suya giren kişiler hareket etmese bile suyun kuvveti onu kaldırabilecektir. Kartal yüzme kursunda üyelikler aylık olarak yapılmaktadır.

Yüzme kursunda üyelikler aylık seans olarak yapılmaktadır. Kartal yüzme kursu bünyesinde çeşitli havuz tiplerini bulundurmaktadır. Haftada iki saat olmak üzere ayda sekiz seans sürmektedir. Çocuklar için yüzme kursları da yıl boyunca düzenli olarak devam etmektedir. Yüzme kurslarına kayıtlar 12 ay boyunca devam etmektedir. Ders saatleri kurs yetkilileri tarafından düzenlenmektedir.

Yüzme Bilme Seviyelerine Göre Oluşan Gruplar

Yüzme dersleri çocukların yüzme seviyelerine göre ve yaşlarına göre düzenlenmektedir. Yüzme öğretilen gruplarda her bir grupta beş çocuk olmaktadır. Yüzme eğitiminde uygulamalı derslere başlamadan önce kara eğitiminde teorik dersler verilmektedir.

İleri seviye yüzücüler lisanslı oldukları takdirde kendi kendilerine bireysel olarak da yüzme havuzlarını kullanabilmektedir. Kartal yüzme kursu üyelerine adaptasyon ve sosyal ilişki becerileri de kazandırmaktadır. Yüzme derslerinde başarılı olan öğrenciler yüzme takımlarına katılabilirler.

Çocuklar için yüzme dersleri başlangıç, orta ve ileri seviyelerde yüzme bilen kişilerden oluşmaktadır. Eğitim verilen her bir grup öğrencinin başında deneyimli, alanında uzman yüzme hocaları bulunmaktadır. Her seviye grubunda farklı yüzme çalışmaları yapılmaktadır.

Yüzme Dersleri Alınan Tesislerin Özellikleri

Çocuklar aldıkları eğitimin sonunda formatif çalışmalara tutularak bir üst gruba çıkmaya hak kazandığı takdirde yüzme derslerine kaldıkları yerden devam etmektedir. Kartal yüzme kursunda nefes alıp verme teknikleri, streamline, suya atlama, su üzerinde durabilme, yüzerken doğru ayak çırpma gibi yöntemler öğretilmektedir.

Balıklama, kelebek, kurbağalama da yüzme kurslarında öğretilen teknikler arasında bulunmaktadır. İstanbul ilçesi Kartal da bulunan çeşitli ve yarı olimpik havuzlar kurs üyelerinin kullanımına açık tutulmaktadır. Spor komplekslerini de bünyesinde barındıran yüzme kursları yarı olimpik yüzme havuzlarını bünyesinde barındırmaktadır. 25 metre uzunluğunda, 2.20 metre derinliğinde, beş kulvara sahip profesyonel tesislerde yüzme eğitimleri verilmektedir. Yüzme dersleri bay ve bayan karışık olmak üzere verilmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Maltepe Yüzme Havuzu | Yakacık Yüzme Kursu